Hopp til innhold
Banolife Prisforhandlet

Viktoria Power trehjulssykkel

Trehjulssykkelen Viktoria Power er den nest største sykkelen i V-serien. En serie med elektriske trehjulssykler med to hjul foran. Dette er en trehjulssykkel for de som ønsker å sykle, men som ikke lengre mestrer å sykle på en tohjulssykkel. Viktoria Power trehjulssykkel har innebygd krenging i rammen som gjør at sykkelen «legger seg» i svingene og oppleves som en tohjulssykkel. Samtidig er den trygg og stabil.

To hjul foran på trehjulssykkelen gir full oversikt over sykkelens bredde. Det gir økt stabilitet, bedre balanse og du bruker mindre krefter på å styre sykkelen. Lav innstigningshøyde og parkeringsbrems gjør det enkelt å komme seg på og av.

Den stillegående krankmonterte hjelpemotoren fra Bosch gir god ytelse. Viktoria Power har «walk-by-assistant». Dette gjør at sykkelen triller av seg selv slik at man slipper å skyve den når man går ved siden av. Vi har et bredt tilbehørssortiment til Viktoria Power. Dette gjør at sykkelen kan tilpasses den enkeltes behov. Den har en maks brukervekt på 120 kg og passer for brukere som har skrittlengde på 63-76 cm.

Viktoria Power er prisforhandlet. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Viktoria Power trehjulssykkel er enkel å manøvrere og håndtere. Den har et intuitivt display, med noen få knapper. Viktoria Power gir sykkelglede til mange voksne og eldre. Det er gøy å sykle på Viktoria Power!

Viktoria Power er prisforhandlet med NAV. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Les mer

Trehjulssykkelen Viktoria Power er den nest største sykkelen i V-serien. En serie med elektriske trehjulssykler med to hjul foran. Dette er en trehjulssykkel for de som ønsker å sykle, men som ikke lengre mestrer å sykle på en tohjulssykkel. Viktoria Power trehjulssykkel har innebygd krenging i rammen som gjør at sykkelen «legger seg» i svingene og oppleves som en tohjulssykkel. Samtidig er den trygg og stabil.

To hjul foran på trehjulssykkelen gir full oversikt over sykkelens bredde. Det gir økt stabilitet, bedre balanse og du bruker mindre krefter på å styre sykkelen. Lav innstigningshøyde og parkeringsbrems gjør det enkelt å komme seg på og av.

Den stillegående krankmonterte hjelpemotoren fra Bosch gir god ytelse. Viktoria Power har «walk-by-assistant». Dette gjør at sykkelen triller av seg selv slik at man slipper å skyve den når man går ved siden av. Vi har et bredt tilbehørssortiment til Viktoria Power. Dette gjør at sykkelen kan tilpasses den enkeltes behov. Den har en maks brukervekt på 120 kg og passer for brukere som har skrittlengde på 63-76 cm.

Viktoria Power er prisforhandlet. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Viktoria Power trehjulssykkel er enkel å manøvrere og håndtere. Den har et intuitivt display, med noen få knapper. Viktoria Power gir sykkelglede til mange voksne og eldre. Det er gøy å sykle på Viktoria Power!

Viktoria Power er prisforhandlet med NAV. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Demonstrasjon av trehjulssykkelen Viktoria Power

Full demonstrasjon av vår populære trehjulssykkel med to hjul foran, Viktoria Power.

Demonstrasjon av displayet og knappene

Demonstrasjon av hvordan man låser trehjulssykkelen

Demonstrasjon av lyset

Gjennomgang av hvordan lyset fungerer.

Demonstrasjon av giring

Gjennomgang av hvordan man girer.

Alt om batteriet

Produktansvarlig går igjennom hvordan man tar batteriet av og på. Han går også igjennom laderutiner.

Hvorfor to hjul foran?

Gjennomgang av fordelene med to hjul foran.

Hvorfor to hjul foran?

Fordelene med to hjul foran i praksis.

Tips og triks for innstigning og avstigning

Gjennomgang av hvordan man enkelt kommer av og på sykkelen ved hjelp av innstegsplaten

"Walk by assistant"

Viser i praksis hvordan denne funksjonen fungerer.

Krykkeholder

Ut på tur med Viktoria Power

Baggasje muligheter

BeskrivelseVik PowerViktoria PowerViktor Power
Hjulstørrelse foran16"18"20"
Hjulstørrelse bak20"24"26"
Styrehøyde80-98 cm95-113 cm105-123 cm
Skrittlengde50-65 cm63-76 cm75-93 cm
Innstigningshøyde12 cm18 cm18 cm
Maksimal brukervekt60 kg120 kg*120 kg*
Lengde125 cm150 cm173 cm
Bredde73 cm80 cm89 cm
Bremser bakHydraulisk felgHydraulisk felgHydraulisk felg
ParkeringsbremsJaJaJa
Innvending girsystem7 gir7 gir7 gir
FargeSortGrønnRød
MotortypeBoschBoschBosch
MotorplasseringKrankKrankKrank
Dreiemoment75 Nm75 Nm75 Nm
Batterikapasitet15 Ah15 Ah15 Ah
Rekkevidde inntil70 km70 km70 km
StarthjelpJaJaJa
*Kan bestilles med forsterket ramme som gir maksimal brukervekt på 140 kg

*Kan bestilles med forsterket ramme som gir maksimal brukervekt på 140 kg

BeskrivelseArt.nr.HMS nr.
Vik Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 girVIB314729
Viktoria Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 girVJB314731
Viktor Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 girVB314730
Vik Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 gir pedalbremsVIB-P
Viktoria Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 gir pedalbremsVJB-P326331
Viktor Power 3-hjulssykkel Bosch hjelpemotor 7 gir pedalbremsVB-P
Bosch hjelpemotor 250W
7 gir
Hydraulisk felgbrems bak
Trommelbrems foran
Parkeringsbrems
Skjermer
Bagasjebrett
Ringeklokke
Sykkellås
Lys foran og bak
Krengeassistent
Innstegsplate
"Walk by assistant"
BeskrivelseArt.nr.HMS.nr.
BBB pedaler m/ tåhetter og strikk, parA8077147748
Kombipedaler, par53627231231
Fotplater plast m/velcro str.31-36LT27031209
Fotplater plast m/velcro str.37-42RT28031210
Pedal sklisikker høyreVT25193300
Pedal sklisikker venstreVT26193299
Unionpedal med velcro høyreVT27097265
Unionpedal med velcro venstreVT28097267
Unionpedal med velcro og innvendig sidestøtte høyreVT31024632
Unionpedal med velcro og innvendig sidestøtte venstreVT32024633
Pedalarm med kneledd høyreVT61097280
Pedalarm med kneledd venstreVT62097282
Viktoria Power/Viktor Power pedalarm støtte stivt ben/protese høyreVT63097284
Viktoria Power/Viktor Power pedalarm støtte stivt ben/protese venstreVT64097286
Kroppsstøtte liten 13 cm bred innvendigVIKT20266859
Kroppsstøtte medium 25 cm bred innvendigVJT20097257
Kroppsstøtte stor 35 cm bred innvendigVT20024630
Vik Power vinkelsetestem til kroppsstøtteVIKT14
Viktoria Power vinkelsetestem til kroppsstøtteVJT14266855
Viktor Power vinkelsetestem til kroppsstøtteVT14024626
Vik Power/Viktoria Power skyvestangVJT21266857
Viktor Power skyvestangVT21097258
Viktoria Power/Viktor Power rullatorstativVT90193287
Viktoria Power/Viktor Power bagasjeboksVT87266858
Kurv foran med festeVJT03193274
Kurv bak VJT05193275
Presenning VT07024623
Krykkeholder, stkVT06024622
Speil, stkVT09024625
Viktoria/Viktor Power styrestem justerbartVP-L-150266935
Vertikalgrep til styre, stkVT48193298
Viktoria/Viktor Power forsterkning av felg og ramme maks brukervekt 140 kgVR317290230
Vik Power ledsagerhåndtak til styre standardVT41193290
Produktark
Bruksanvisning 2024
Bruksanvisning (eldre)
Sprengskisse (eldre)

Produktfordeler

  • To hjul foran gir full oversikt over sykkelens bredde
  • Lav innstegshøyde (12 cm)
  • Kan enkelt trilles uten å bli truffet av bakhjulet