Hopp til innhold
Banolife Prisforhandlet

Cortes trehjulssykkel

Cortes er en elektrisk trehjulssykkel med sete og rygg som er justerbare uavhengig av hverandre. Med gode justeringsmuligheter for både styret og sete, samt rygg, tilpasses sykkelen enkelt til individuelle behov.

Den justerbare demperen sikrer stabile, trygge og komfortable sykkelturer. Takket være det store og solide framhjulet, er Cortes svært enkel å manøvrere.

En brukervennlig parkeringsbrems og lav innstigningshøyde gjør av- og påstigningen enkel. En sterk ramme gjør at sykkelen tåler en maksimal brukervekt på 150 kg.

Hjelpemotoren fra Bafang har en solid ytelse og batteriet sikrer en rekkevidde på inntil 70 km. Cortes trehjulssykkel leveres også med en stor bagasjebærer, samt speil som gir god oversikt også bakover.

Et stort tilbehørsutvalg gjør at sykkelen kan tilpasses den enkeltes behov. Setet kan blant annet utstyres med armlener for bedre støtte og komfort. I tillegg finnes et dreibart sete som tilbehør for å gjøre av- og påstigningen enda enklere ved behov.

Med Cortes får du en elektrisk trehjulssykkel som ikke bare tilpasses dine behov, men også åpner dørene til komfortable og trygge sykkelturer.

Cortes trehjulssykkel er prisforhandlet. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Les mer

Cortes er en elektrisk trehjulssykkel med sete og rygg som er justerbare uavhengig av hverandre. Med gode justeringsmuligheter for både styret og sete, samt rygg, tilpasses sykkelen enkelt til individuelle behov.

Den justerbare demperen sikrer stabile, trygge og komfortable sykkelturer. Takket være det store og solide framhjulet, er Cortes svært enkel å manøvrere.

En brukervennlig parkeringsbrems og lav innstigningshøyde gjør av- og påstigningen enkel. En sterk ramme gjør at sykkelen tåler en maksimal brukervekt på 150 kg.

Hjelpemotoren fra Bafang har en solid ytelse og batteriet sikrer en rekkevidde på inntil 70 km. Cortes trehjulssykkel leveres også med en stor bagasjebærer, samt speil som gir god oversikt også bakover.

Et stort tilbehørsutvalg gjør at sykkelen kan tilpasses den enkeltes behov. Setet kan blant annet utstyres med armlener for bedre støtte og komfort. I tillegg finnes et dreibart sete som tilbehør for å gjøre av- og påstigningen enda enklere ved behov.

Med Cortes får du en elektrisk trehjulssykkel som ikke bare tilpasses dine behov, men også åpner dørene til komfortable og trygge sykkelturer.

Cortes trehjulssykkel er prisforhandlet. Det vil si at den er på rammeavtale og kan søkes på via NAV.

Demonstrasjon av Cortes trehjulssykkel - på rammeavtale med NAV

Mads gir en komplett gjennomgang av Cortes trehjulssykkel.

BeskrivelseCortes
FargeSort
Hjulstørrelse foran24
Hjulstørrelse bak20
Vekt48 kg
Max brukervekt150 kg
Skrittlengde67-95 cm
Innstegshøyde36 cm
Sittehøyde60-67 cm
Setebredde50 cm
Setedybde32 cm
Rygghøyde52 cm
Dreibart seteJa
Lengde209 cm
Bredde77 cm
Bremser foranFelgbrems
Bremser bakHydrauliske skivebremser
Girsystem innvendig8 gir
ParkbremsJa
DempingJa
StarthjelpJa
Motor 250WBafang M400
Dreiemoment80 Nm
MotorplasseringKrank
Batterikapasitet10,4 Ah
Rekkevidde inntil100 km
BeskrivelseArt.nrHMS nr.
Huka Cortes 3-hjulssykkel 8 gir Bafang M400 hjelpemotor06100MZ266820
Hjelpemotor Bafang M400
8 gir
Dreibart sete
Justerbar demper
Felgbrems foran
Hydrauliske skivebremser
Parkeringsbrems
Parkbremshendel
Skjermer
Antiskli på innsteg
Differensial på bakaksel
Lys foran og bak
Ringeklokke
Sykkellås - Det følger med to nøkler til sykkelen som begge passer både til batteriet og låsen.
BeskrivelseArt.nr.HMS nr.Bilder
Hendler for dybderegulering av sete6131267971https://bardum.no/app/uploads/2021/11/regulerbart_styrestem-scaled.jpg
Speil6140254713
Styrestem regulerbart6142267960https://bardum.no/app/uploads/2021/11/regulerbart_styrestem-scaled.jpg
Styrestem forlenget6143267961
Armstøtte6145267962https://bardum.no/app/uploads/2021/11/Armstotte-Cortes.jpg
Armstøttefiksering kun sammen med 061456146267963
Vertikalgrep til styre6147267964
Bøylestyre6148267965
Sommerfuglstyre6150267966
Krykkeholder dobbel6155254712
Krykkeholder enkel6156267968
Feste til bag og veske (ikke med art.nr.06178)6177267969https://bardum.no/app/uploads/2021/11/Feste_til_sykkelveske_bag_Cortes.jpg
Bagasjebrett (ikke med art.nr.06177)6178254714https://bardum.no/app/uploads/2021/11/bagasjebrett-scaled.jpg
Ekstra batteripakke inkl feste6179267970https://bardum.no/app/uploads/2021/11/ekstra_batteripakke_inkl_feste.jpg
Armlener, par6188287324https://bardum.no/app/uploads/2021/11/Armlener_par-scaled.jpg
Ekstra store pedaler 7,5x10 cm par6160267975
Fotstøtte for leggstøtte 25x9 cm høyre6161267976
Leggstøtte høyre kun sammen med 061616162267977
Fotstøtte for leggstøtte 25x9 cm venstre6163267978
Leggstøtte venstre kun sammen med 061636164267979
Fotplate med fikseringsremmer 22x8 cm venstre6165267980
Fotplate med fikseringsremmer 22x8 cm høyre6166267981
Fotplate med fikseringsremmer 24x9 cm venstre6167267982
Fotplate med fikseringsremmer 24x9 cm høyre6168267983
Fotplate med fikseringsremmer 27x10 cm venstre6169267984
Fotplate med fikseringsremmer 27x10 cm høyre6170267985
Krankarm ekstra lang venstre6175267988
Krankarm ekstra lang høyre6176267989
Pedaler sykkel m/tåhette og strikkA8077147748https://bardum.no/app/uploads/2021/11/Pedal-taahette-og-strikk_hoyre.png
Produktark
Bruksanvisning 2024
Bruksanvisning (eldre)

Produktfordeler

  • Høy maks brukervekt
  • Svært god demping med reguleringsmuligheter
  • Stort framhjul som avtar støt fra underlaget
  • Regulerbart styrestem og speil som standard
  • Dreibart sete finnes som tilbehør