Hopp til innhold

IPAI REHA-NXT bilsete

IPAI REHA-NXT bilsete er et forovervendt bilsete med svært gode tilpasningsmuligheter. Kombinasjonen av tilt, ryggregulering, dreieplate, sidestøtter og 5 -punktsbelte er unik. Alt dette kan kompensere for barns funksjonsnedsettelse, og gi en god sittestilling. Man velger så om man vil benytte ISOFIX eller stabiliseringsbøyle.

Sidestøttene avhjelper redusert sittestabilitet og kan enkelt plasseres inntil barnets kropp, også asymmetrisk ved behov. Skulderselene har god polstring og kan reguleres individuelt.

Bilsetet kan leveres med (juster- og oppfellbar) fotplate, som kan være viktig for en god og stabil sittestilling. For barn som kommer seg ut av fempunksselen finnes ulikt tilbehør som sikkerhetsbord, beltesamler og polster til å ha over beltespennen. Ta ellers en titt på IPAI LGT som er vårt letteste alternativ.

IPAI REHA-NXT bilsetet er kollisjonstestet og godkjent etter ECE-R44/04.

Bruk ALLTID bilens trepunktssele når brukeren sitter i setet.

Les mer

IPAI REHA-NXT bilsete er et forovervendt bilsete med svært gode tilpasningsmuligheter. Kombinasjonen av tilt, ryggregulering, dreieplate, sidestøtter og 5 -punktsbelte er unik. Alt dette kan kompensere for barns funksjonsnedsettelse, og gi en god sittestilling. Man velger så om man vil benytte ISOFIX eller stabiliseringsbøyle.

Sidestøttene avhjelper redusert sittestabilitet og kan enkelt plasseres inntil barnets kropp, også asymmetrisk ved behov. Skulderselene har god polstring og kan reguleres individuelt.

Bilsetet kan leveres med (juster- og oppfellbar) fotplate, som kan være viktig for en god og stabil sittestilling. For barn som kommer seg ut av fempunksselen finnes ulikt tilbehør som sikkerhetsbord, beltesamler og polster til å ha over beltespennen. Ta ellers en titt på IPAI LGT som er vårt letteste alternativ.

IPAI REHA-NXT bilsetet er kollisjonstestet og godkjent etter ECE-R44/04.

Bruk ALLTID bilens trepunktssele når brukeren sitter i setet.

Demonstrasjon av bilsete IPAI NXT

Heidi viser frem bilsete IPAI NXT.

Montering av ISOFIX-adapter på bilsetene Kidsflex og IPAI REHA-NX

Heidi viser deg hvordan ISOFIX-en til IPAI LGT-bilsetet fungerer.

Montering av fotbrett

Hvordan fungerer magnetlåsen?

Produktvideo

BeskrivelseTeksnisk dataTeknisk data
Uten putesettMed putesett
Setebredde, bekken31 cm26 cm
Setebredde, knær34 cm34 cm
Setedybde30 cm27 cm
Rygghøyde41 - 54 cm38 - 51 cm
Total rygghøyde inkl. hodestøtte59 - 74 cm56 - 71 cm
Min. høyde bolstøtter20 cm17 cm
Maks høde bolstøtter33 cm30 cm
Bredde mellom bolstøtter20 - 33 cm17 - 30 cm
Vinkel85° - 160°85° - 160°
Brukervekt15 - 36 kg15 - 36 kg
Total høyde68 -88 cm68 -88 cm
Total bredde51 cm51 cm
Total dybde42 cm42 cm
Vekt12 kg*12 kg*
*vekt er inkludert alt standard utstyr
BeskrivelseArt.nrHMS art.nr.
IPAI NXT, grå/svart450000-ST-2253525
IPAI NXT, rød/svart450000-ST-1254815
Høydejusterbar fempunktssele med polster
Høydejusterbar hodestøtte
Trinnvis høyderegulering av rygg
Bolstøtter
Baseplate
Dreieplate, høyre
BeskrivelseArt.nrHMS nr.Bilder
Indiviuelt justerbare seler, erstatter standard450000-G
Tilt 0°-10°*350100-ST234297
Tilt 10°-20°350110-ST233596
ISOFIX-adapter350575-ST233599
Stabiliseringsbøyle ***350550-ST234298
Standard fotbrett350450-ST233598
Oppfellbart fotbrett ****350452-ST287794
Benstøtte til fotbrett ****450453-ST298227
Setedybdeforlenger 2-12 cm, adapter450850-E297544
Fotrulle350455-ST
Dreieplate, venstre350200-ST-V254349
Komplett putesett1263325417
Ryggpute450700234210
Setepute450720234211
Hodestøttepolster, sider, par450740287795
Hodestøttepolster, bak460750254350
Sidestøttepolster, par450710234212
Hoftestøttepolster, par450730234213
Avtagbar abduksjonskloss350400-ST234324
Hodefiksering450630-ST253371
Sikkerhetsbord380600-ST233865
Justerbare sidestøtter, par450600-ST
Sikkerhetspad for spenne, magnetlås (husk beltekutter)350655-ST239437
Sikkerhetspad for spenne, snaplås350650-ST234299
Beltekutter154011603
Belte for å redusere skulderbredde350640-ST239438
Beskyttelsestrekk til bilens sete350780-ST
Setepute med sidestøtte450810-Dhttps://bardum.no/app/uploads/2021/12/setepute-med-sidestotte.png
* leveres som standard med 0°-10°
*** Bestilles hvis ikke bruk av ISOFIX
**** Må bestilles i tillegg til standard fotbrett
Produktark
Bruksanvisning
Monteringsanvisning Isofix

Produktfordeler

  • Gode tilpasningsmuligheter
  • Gode posisjoneringsmuligheter
  • Kan fås med dreieplate og ISOFIX